Sanus Rehabilitacja

Osteopatia

Integracja ciała na wielu różnych poziomach funkcjonowania organizmu ludzkiego pozwala na eliminację zaburzeń, dolegliwości oraz różnorakich dysfunkcji. Osteopata wykorzystuje szereg technik, a podstawową formą terapii jest terapia manualna. Szerokie zastosowania osteopatii pozwala na stosowanie jej u osób w każdym wieku, zarówno starszych, jak i dzieci. Terapia rozpoczyna się od diagnostyki – wywiadu, badania neurologicznego, ortopedycznego i typowo osteopatycznego. 

W procesie leczenia stosowane są różnorodne techniki. Można tutaj wymienić m.in. manipulacje powięzi – trójwymiarowej przestrzennej struktury otaczającej narządy, mięśnie i naczynia. Zaburzenia powięzi mogą wpływać na pracę narządu ruchu oraz narządów wewnętrznych. Terapia czaszkowo–krzyżowa pozwala równoważyć pracę układu autonomicznego. Skuteczną u dzieci autystycznych, z ADHD oraz u osób z zaburzeniami nerwicowymi. Praca technikami wisceralnymi stanowi dobrą metodę w walce z refluksem zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Osobom borykającym się z szumami usznymi, migrenowymi bólami głowy czy dolegliwościami z  kręgosłupem pomocne mogą okazać się mobilizacje i manipulacje stawów.

Po określeniu hipotezy i decyzji o wyborze techniki,  przystępuje się do procesu terapii. Czas trwania jednej sesji terapeutycznej to blisko godzina. Ilość wizyt w ramach terapii jest zróżnicowana.  Wyznacznikiem jest problem, z jakim zgłosił się pacjent oraz jego wiek, które warunkują możliwości  naprawcze organizmu.

Główne wskazania do osteopatii to migreny, zawroty głowy, szyjnopochodne bóle głowy, dolegliwości stawów skroniowo–żuchwowych, dyskopatia, lumbago, rwa kulszowa, bolesne miesiączkowanie, endometrioza, nietrzymanie moczu, zaburzenia o podłożu hormonalnym, depresja poporodowa, nerwice, zaburzenia pracy narządów wewnętrznych, szumy uszne, zaburzenia rytmu dobowego, urazy, wady postawy, dolegliwości bólowe o różnym podłożu, np. bóle stawów, bóle kręgosłupa, kolki, zaparcia, asymetrie ciała u niemowląt, plagiocefalia, astma, kręcz szyi.

Więcej informacji oraz zapisy od poniedziałku do piątku od godz. 16:00 do 20:00 pod numerem telefonu +48 606 251 335.

 

TERAPEUTA

anna milowka sychowska sanus

 


ZAPISY -> poniedziałek – piątek od 16:00 do 20:00 tel. +48 606 251 335

X