Sanus Rehabilitacja

Terapia stóp i bioder

Zniekształcenie kończyn dolnych należy do częstych patologii, które w znacznym stopniu pogarszają statykę ciała i prowadzą do wad postawy. Często są to wady wrodzone lub deformacje powstałe w trakcie życia, w wyniku przeciążeń lub urazów kończyn czy wyżej położonych części ciała.

Bardzo duży wpływ na ustawienie stopy mają zaburzenia w położeniu miednicy oraz ruchomości stawów biodrowych. Dlatego aby poprawić warunki pracy stopy konieczna jest dokładna analiza ustawienia poszczególnych części ciała względem siebie. Z kolei stopa jest podstawą, na której stoją kolejne elementy ciała. Tak jak stanie stopa, tak w ruchu ułoży się ciało.

Stopa pełni również funkcję amortyzatora (łuk poprzeczny i podłużny). Aby nie przeciążać kolejnych elementów ciała: kolan bioder, stawów kręgosłupa, musi być wygodna. Stopa płaska, płasko – koślawa lub wydłużona nie spełnia prawidłowo swojego zadania i stąd powstają liczne przeciążenia i kontuzje.

Odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń prowadzony przez doświadczonych terapeutów przy użyciu profesjonalnego sprzętu, w rezultacie prowadzi do zmniejszenia dolegliwości oraz wzrostu samoświadomości w dbaniu o tak ważną część ciała.

SANUS Gabinet Rehabilitacji Funkcjonalnej proponuje kompleksową rehabilitację stóp i stawów biodrowych. Ćwiczenia poprzedzone są analizą postawy – sprawdzeniem ruchomości stawów biodrowych, badaniem podoskanerem i matą tensometryczną (rozkład nacisku na podłoże w trakcie chodu).

Zajęcia dla osób w przewlekłych dolegliwościach stóp o mniejszym nasileniu prowadzone są w grupach 4 – osobowych. Terapia indywidualna skierowana jest do pacjentów w stanach ostrego lub silnego, przewlekłego bólu.

Praca w bardzo małych grupach lub pojedynczo umożliwia dokładną analizę problemu oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta. W przypadkach przewlekłego bólu wykonujemy indywidualne wkładki ortopedyczne, aby wspomóc prawidłowe ustawienie stopy lub odciążyć bolesne, przeciążone miejsca.

Program przeznaczony jest dla osób dorosłych powyżej 16 roku życia. Dla dzieci do 16 roku życia prowadzona jest indywidualna terapia.

Najczęstsze dysfunkcje stóp i bioder to:

  • stopa płaska i płasko–koślawa;
  • stopa poprzecznie płaska (predyspozycja do wkładki);
  • paluch koślawy;
  • stopa wydrążona;
  • choroby ścięgna Achillesa;
  • zapalenie rozcięgna podeszwowego;
  • zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego;
  • konflikt panewkowo-udowy.

 

Więcej informacji oraz zapisy od poniedziałku do piątku od godz. 16:00 do 20:00 pod numerem telefonu +48 606 251 335. 

 

 

TERAPEUCI

osteopata anna milówka sychowska sanus nowy sącz fizjoterapeuta kamila sychowska sanus nowy sącz fizjoterapeuta agnieszka ciapała sanus nowy sącz dorota_strakosz_trener trener personalny mieszko sychowski sanus nowy sącz fizjoterapeuta michał machnil sanus nowy sącz fizjoterapeuta maria tokarz sanus nowy sącz


ZAPISY -> poniedziałek – piątek od 16:00 do 20:00 tel. +48 606 251 335

X