Sanus Rehabilitacja

Terapia blizn

Czy wiesz, że blizna, która masz od lat może negatywnie wpływać na funkcjonowanie całego Twojego organizmu? Terapia blizny pomaga w powrocie do pełni zdrowia i sprawności.  Poprzez prawidłowe formowanie blizny poprawia się jej mobilność oraz wygląd. 

Blizna z natury jest tkanką dużo mniej elastyczną niż pierwotna, ludzka skóra. Prawidłowa blizna jest płaska i ma jasny, perłowy kolor.  Cechuje ją jednak gorsze ukrwienie i odżywienie. W przypadku bardzo głębokich ran np. cesarskie cięcie może dojść do powstania zrostów tkankowych, co skutkuje zaburzeniami mięśniowo-powięziowymi i funkcjonalnymi, ograniczeniami ruchomości i bólem.

Brak mobilności powstałej blizny może doprowadzić do powikłań takich jak przykurcze mięśniowe oraz zaburzenia postawy ciała,, wzorców ruchowych, a także do dolegliwości bólowych oraz przeciążeń. Sposobem zapobiegania tym powikłaniom jest terapia blizny skupiona na jej mobilizacji. Efektem tego zabiegu jest zmiękczenie, uruchomienie i poprawa estetyki blizny. W pierwszej kolejności wykonuje ją specjalista, a kontynuuje sam pacjent w domu, po uprzednim przeszkoleniu.

Więcej informacji oraz zapisy od poniedziałku do piątku od godz. 16:00 do 20:00 pod numerem telefonu +48 606 251 335.

 

TERAPEUCI

fizjoterapeuta maria tokarz sanus nowy sącz


ZAPISY -> poniedziałek – piątek od 16:00 do 20:00 tel. +48 606 251 335

X